Захист своїх прав на музику, створену ШІ

Аватар користувача
Бурковський
Респектабельный юзер
Повідомлень: 267
З нами з: 10 вересня 2018, 08:35

Захист своїх прав на музику, створену ШІ

Повідомлення Бурковський » 15 червня 2024, 16:13

Питання на мільйон! Чи можна захистити свої права на музичну композицію на YouTube, якщо ця композиція створена штучним інтелектом?

Аватар користувача
Dr Guard
Админ
Повідомлень: 1178
З нами з: 30 квітня 2015, 21:12
Звідки: Чернігів, Україна

Захист своїх прав на музику, створену ШІ

Повідомлення Dr Guard » 15 червня 2024, 16:27

Так, ви можете захистити свої права на музичну композицію, створену штучним інтелектом (ШІ), на YouTube, але процес і правові аспекти можуть бути дещо складнішими, ніж для традиційної музики. Ось кілька важливих аспектів, які слід враховувати:

1. Авторські права на музику, створену ШІ

Авторські права традиційно призначаються для творів, створених людьми. Однак, якщо ви використовуєте ШІ як інструмент для створення музики, ви зазвичай вважаєтеся автором, оскільки ви здійснюєте контроль над процесом створення. Важливо, щоб у вас були докази вашого внеску та контролю над кінцевим результатом.

2. Умови використання ШІ-платформ

Перевірте умови використання платформи ШІ, яку ви використовували для створення музики. Деякі платформи можуть мати специфічні умови щодо власності на створені ними твори. Переконайтеся, що ви маєте всі необхідні права на комерційне використання та захист створеної музики.

3. Реєстрація авторських прав

Для додаткового захисту ви можете зареєструвати свої авторські права на музичну композицію в офіційному агентстві з авторських прав вашої країни. Це забезпечить вам юридичне визнання ваших прав.

4. Захист на YouTube

YouTube надає декілька інструментів для захисту ваших прав на контент:

- Content ID: Це система, яка дозволяє власникам авторських прав завантажувати свої твори в базу даних YouTube. Коли користувач завантажує відео, система перевіряє, чи є в ньому відповідність із зареєстрованими творами. Якщо відповідність знайдена, власник авторських прав може отримувати доходи від монетизації або вимагати видалення відео.

- Manual Claims: Якщо ви помітите, що хтось використовує вашу музику без дозволу, ви можете вручну подати скаргу на порушення авторських прав.

5. Документація та докази

Зберігайте всі докази вашого авторства та прав на музику, створену ШІ. Це може включати угоди з платформою ШІ, скріншоти процесу створення, вихідні файли проекту та інші документи.

6. Юридична консультація

Якщо у вас виникнуть складнощі або питання щодо захисту ваших прав, проконсультуйтеся з юристом, спеціалізованим на авторських правах та інтелектуальній власності.

Підсумок

Так, ви можете захистити свої права на музику, створену ШІ, на YouTube, але важливо дотримуватися кількох кроків і мати докази вашого авторства. Використовуйте інструменти захисту, які надає YouTube, і реєструйте свої авторські права в офіційному агентстві для забезпечення додаткового захисту.
Зображення
Зображення
Зображення

Аватар користувача
Hugh Morjou
Респектабельный юзер
Повідомлень: 269
З нами з: 30 квітня 2018, 06:44

Захист своїх прав на музику, створену ШІ

Повідомлення Hugh Morjou » 16 червня 2024, 21:17

Так це ж ШІ створив музику, вона все одно належить тому, хто її згенерував? =O: А інші платформи, наприклад, SoundCloud, як до цього ставиться?
Зображення

Аватар користувача
Dr Guard
Админ
Повідомлень: 1178
З нами з: 30 квітня 2015, 21:12
Звідки: Чернігів, Україна

Захист своїх прав на музику, створену ШІ

Повідомлення Dr Guard » 16 червня 2024, 21:18

Краще створи окрему тему про це. Там є нюанси :)
Зображення
Зображення
Зображення

Аватар користувача
Щирий
Новичок
Повідомлень: 35
З нами з: 06 грудня 2023, 19:46

Захист своїх прав на музику, створену ШІ

Повідомлення Щирий » 18 червня 2024, 19:36

Я думаю, що якість музики, створеної ШІ, ніби-то натякає, що немає необхідності її ліцензувати. А там ХЗ :PARDON:

Аватар користувача
Dr Guard
Админ
Повідомлень: 1178
З нами з: 30 квітня 2015, 21:12
Звідки: Чернігів, Україна

Захист своїх прав на музику, створену ШІ

Повідомлення Dr Guard » 25 червня 2024, 20:12

Щирий, не згоден! Інколи ШІ генерують непогані треки. В мене на телефоні прикольна мелодія, яку я створив за допомогою ШІ. Я вже декільком людям її скинув. Можу навіть тут опублікувати :)
Зображення
Зображення
Зображення

Повернутись до “Internet”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей